Druk 3D - przykładowe realizacje

Prezentujemy zdjęcia przykładowych elementów wydrukowanych w 3D. Dzięki technologii Multi Jet Printing wykonasz m.in. precyzyjny - techniczny prototyp, artystyczny detal lub obudowę dla elektroniki. Ponadto wykonane elementy mogą posiadać ruchome elementy lub być umieszczone jeden wewnątrz drugiego. Każdy prototyp zostanie wykonany ze wszystkimi zaprojektowanymi przez konstruktora detalami i nie będzie wymagał dodatkowej obróbki. Technologia FDM umożliwi natomiast wykonanie wytrzymałego prototypu z takich materiałów jak ABS czy PLA.

druk 3d koła zębate

Prototypowe koła zębate wykonane w technologii MJP. Wszystkie koła były drukowane w tym samym czasie(podczas jednego cyklu druku 3D) z grubością warstwy 29um. Dzięki tak niewielkiej grubości warstwy wykonane elementy nie wymagały żadnej dodatkowej obróbki po wydruku 3D.

druk 3d hobby

Komputerowy model oraz wydruk 3D wykonany przez I.J.Paliga. Model roweru jest wyposażony we wszystkie niezbędne detale(pedały, łańcuch, a nawet śruby mocujące kierownice). Wydruk w technologii MJP z grubością warstwy 16um – technologia ta pozwoliła stworzyć łańcuch z grubością ścian jego ogniw równą 0.2mm
druk 3d artystyczny

I.J.Paliga wykonało zarówno komputerowy model oraz wydruk 3D. Róża posiada płatki o grubości 0.4mm. Róża wykonana w technologii MJP – grubość warstwy 29um.

druk 3d klucz

Wydruk ruchomych elementów. Cały obiekt składa się z 3 elementów, które są ułożone wewnątrz siebie – dzięki temu klucz posiada regulacje szerokości natomiast nie ma na nim żadnego nacięcia(jest nierozbieralny).
druk 3d forma wtryskowa

Forma do krótkich serii wtryskowych – projekt formy oraz jej wydruk zrealizowane przez I.J.Paliga. Forma pozwala na wykonania około 100 wyprasek przy temperaturze wtrysku mniejszej niż 200 °C.

druk 3d obudowy

Prototypowa wersja obudowy(kolor biały) wykonana na drukarce 3D oraz obudowy (kolor czarny) otrzymane po wtrysku z polipropylenu.
druk 3d elektronika

Prototyp układu elektronicznego wykonany w czasie 7h, dzięki temu już dzień po złożeniu zamówienia klient mógł przetestować nową wersję swojego układu elektronicznego pod względem kompatybilności z innym rodzajem obudowy(bez konieczności tworzenia faktycznego PCB). Wydrukowany prototyp posiada obudowy wszystkich elementów niezbędnych do sprawdzenia geometrii np: gniazdo RJ45, procesor, rezystory o rozmiarze 0603, gniazdo zasilania oraz złącze HDMI.

druk 3d zegarek

Zegarek stworzony w MJP. Cała bransoleta drukowana była od razu złączona i po usunięciu materiału podporowego jest elementem ruchomym. Dzięki takiemu sposobowi druku element ten jest nierozbieralny i niemożliwy do stworzenia innymi metodami(Posiada ruchome elementy zatopione jeden w drugim)
druk 3d obudowa

Prototypowa obudowa pilota. Komputerowy model oraz wydruk 3D wykonane przez IJPaliga. Druk 3D w technologii Multi Jet Printing.

druk 3d zwierzeta

Wydrukowany w 3D pies. Model powstał na podstawie wcześniejszego skanu prawdziwego psa. Otrzymany w ten sposób model został komputerowo pomniejszony do żądanej wielkości i wydrukowany w technologii MJP, która gwarantuje bardzo wysoką jakość i odwzorowanie drukowanych elementów.
druk 3d okulary

Prototyp oprawek okularów stworzony w technologii Multi Jet printing. Okulary zostały zaprojektowane, w taki sposób by ich waga była jak najniższa. Dzieki drukowi 3D z grubością warstwy 16µm możliwe było wykonanie prototypu z elementami o grubości 0.5mm

druk 3d makieta architektoniczna

Fragment modelu przepompowni gazu. Widoczne są połączenia rurociągu oraz budynki techniczne. Cały model składał się z kilku poziomów i tworzony był z udziałem różnych technik druku 3D: MJP, FDM, CJP.