×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 669

Projektowanie i modelowanie

 Celem Spółki jest dostarczanie kompleksowego wsparcia przy tworzeniu innowacyjnych produktów. Dajemy do dyspozycji Klientom doświadczony zespół konstruktorów pracujących na nowoczesnych systemach modelowania przestrzennego. Specjalizujemy się w projektach inżynierskich. Ponadto służymy wsparciem w zakresie projektowania dla wyrobów o charakterze artystycznym. Oferujemy zintegrowany proces projektowania, prototypownia i produkcji gdyż przynosi to największą efektywność. Nasze doświadczenie i współpraca z wieloma Uczelniami Technicznymi pozwala na szybkie rozwiązywanie trudnych problemów przy innowacyjnych projektach. Zapewnione przez nas pełne wsparcie od etapu powstawania koncepcji po dostarczenie produktu na rynek pozwala na szybką realizację projektów przy niskich kosztach.

Nowoczesne systemy modelowania przestrzennego wyposażone w możliwość symulacji komputerowych łącznie z wykorzystaniem metody elementów skończonych pozwala na uniknięcie kosztownych pomyłek i wielokrotnych prób. Symulacje komputerowe to potężne narzędzie inżynierskie pozwalające optymalnie projektować skomplikowane wyroby eliminując kosztowne próby na kolejnych etapach powstawania wyrobu. Wierzymy, że takie rozwiązanie w postaci połączenia kreatywnego zespołu projektantów, dostępu do technologii szybkiego prototypownia oraz znajomości wielu technik wytwarzania to klucz do sukcesu przy tworzeniu produktów innowacyjnych.

projektowanie 3d


kwadrat Świadczymy usługi w zakresie projektowania i modelowania przestrzennego z możliwością wykorzystania symulacji komputerowych.

kwadrat Zapewniamy doradztwo techniczne i technologiczne.

kwadrat Tworzymy model na podstawie opisu, rysunku technicznego lub koncepcyjnego.

kwadrat Prowadzimy projekty kompleksowo, tj:
- od pomysłu poprzez modelowanie i symulacje komputerowe,
- dokumentację techniczną,
- wykonanie prototypu aż do wdrożenia.Symulacje komputerowe z wykorzystaniem pakietu Solidworks Plastic i Simulationprojektowanie 3d solidworks


Solidworks Simulation- badanie wydajności detalu

kwadrat weryfikacja projektów w oparciu o liniową i nieliniową analizę statyczną

kwadrat analiza wpływu temperatury na projektowany obiekt

kwadrat symulacje częstotliwości i wyboczenia w projektach

kwadrat symulacje materiałów kompozytowych

Solidworks Plastics - symulacje form wtryskowych

kwadrat optymalizacja projektowania układu wtrysku

kwadrat analiza układu chłodzenia

kwadrat optymalizacja projektowania układu wtrysku

kwadrat analiza odkształceń wyprasek

 

Akademia projektowania 3D

Film przedstawia w jaki sposób można stworzyć prostą wkładkę do formy wtryskowej, tak by możliwe było jej wydrukowanie w 3D i realizacja za jej pomocą krótkiej serii produkcyjnej. Przy tworzeniu wkładki używamy poleceń: linii neutralnej, powierzchni zamknięcia stykowego, powierzchni neutralnej oraz oprzyrządowania form.Wstępnie zaakceptowany model np obudowy należy odpowiednio zmodyfikować by umożliwić jego fizyczne wykonanie metodą wtrysku do drukowanej formy wtryskowej. Należy pamiętać o dodaniu odpowiednich pochyleń(prostopadłe ściany do kierunku otwierania nie są akceptowalne), minimalny kąt pochylenia ściany powinien wynosić 5°. Następnie należy dodać zaokrąglenia wszędzie gdzie jest to akceptowalne. Zaokrąglenia znacząco podnoszą żywotność wydrukowanych wkładek. Ostatnią czynnością jest odpowiednie przeskalowanie modelu z uwzględnieniem skurczu materiału.
Film przedstawia jak w prosty sposób sprawdzić czy wygenerowany w dowolnym programie 3D plik stl nie posiada błędów, a więc nadaje się do wydrukowania go na drukarce 3D. Druga część filmu pokazuje w jaki sposób przy użyciu programu Netfabb dokonać automatycznej naprawy pliku stl.W celu wydrukowania w 3D obiektu posiadającego gwint, nie wystarczy dodanie oznaczenia gwintu do otworu, należy cały gwint zaprojektować używając do tego wyciągnięcia po ścieżce(na końcu otworu lub walca rysujemy przekrój gwintu a jako ścieżkę bierzemy stworzoną w osobnym szkicu spirale).
Druk 3D umożliwia stworzenie ruchomych i od razu połączonych ze sobą elementów. Przykładem takim może być łańcuch, który już na etapie druku tworzony jest jako jeden obiekt z ogniwami połączonymi ze sobą, które po wydruku będą umożliwiały ruch. By nadać obiektowi możliwość poruszania się, należy między poszczególnymi jego elementami zostawić pustą przestrzeń - w tych miejscach drukarka 3D ułoży materiał podporowy, który po wytopieniu zostanie usunięty umożliwiając ruch. Przerwa między elementami powinna wynosić 0.2mm-0.3mm. Taką metodą można projektować nie tylko łańcuch ale też wiele innych rzeczy jak np: łożyska, zawiasy, czy inne obiekty ułożone jeden wewnątrz drugiego.

projekt formy wtryskowej /></p><div style=