Prototypy z wtrysku

Prototypy wykonywane metodą wtrysku

Z każdym rokiem zwiększa się zainteresowanie dziedziną tworzenia prototypów, coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące ze stworzenia pierwowzoru swojego pomysłu – możliwość przetestowania wszystkich założeń już na wstępnym etapie nowego projektu.

Dedykowaną technologią do wytwarzania prototypów jest druk 3D. Pozwala on w krótkim czasie na wykonanie prototypu z ABS, PLA czy żywicy. W większości przypadków metoda ta będzie wystarczająca do wykonania prototypu. Natomiast nie dostarczy ona nam wyrobu o wytrzymałości porównywalnej z wtryskiem, a wyroby z ABS czy PLA nie będą miały wystarczającej dokładności.

I.J.Paliga opracowało technologię produkcji form wtryskowych do krótkich serii produkcyjnych, formy te idealnie nadają się do wytworzenia prototypu metodą wtrysku. Dzięki metodzie prototypowych form wtryskowych wykonasz 1- 100 elementów produktu o parametrach identycznych, które produkt będzie miał przy produkcji wielko-seryjnej na wtryskarce.

Formy oparte są na technologii druku 3D – drukowane są ze specjalnego materiału odpornego na wysoką temperaturę. Wtrysk do prototypowych form wtryskowych możliwy jest z tych samych materiałów co wtrysk do tradycyjnych metalowych form : ABS PP PA. Dzięki temu otrzymujesz wyrób w 100 procentach z materiału, z którego będziesz go produkował na wielką skale – pozwala to dokładnie przetestować czy końcowy detal będzie spełniał swoje założenia.

Zalety prototypów z wtrysku

Prototypy wykonywane są metodą wtrysku – otrzymujesz wyroby z tego samego materiału, z którego będziesz wykonywał produkcję wielko-seryjną

Opłacalne wytwarzanie prototypów w zakresie 1 – 100 sztuk

Krótki czas potrzebny na stworzenie formy

Wysoka jakość otrzymanych elementów

Oferujemy możliwość dostarczenia gotowych prototypów lub form drukowanych w 3D

Prototyp z wtrysku
wypraski krótkoseryjne
Prototypowa forma wtryskowa
Krótka seria wykonana na wtryskarce
prototypowa seria wykonana na wtryskarce
Prorotypy wtrysk tworzyw sztucznych