Skanowanie 3D

Usługi precyzyjnego skanowania 3D

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi z użyciem innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych urządzeń czołowych producentów w tej branży. Pozwalają one na szybkie i precyzyjne odwzorowanie wyrobów o różnych gabarytach i przeznaczeniu np.: wypraski, odlewy żeliwne, rzeźby, wyroby artystyczne, części maszyn i urządzeń. Doświadczenie i wysokie kwalifikacje zespołu oraz nowoczesny sprzęt pozwala nam szybko i precyzyjnie realizować najtrudniejsze zlecenia.

Skanowanie 3D to proces, w którym na podstawie fizycznego wyrobu bezdotykowo uzyskujemy jego model cyfrowy. W wyniku skanowania otrzymujemy chmurę punktów o współrzędnych XYZ. Niektóre skanery pozwalają odwzorować również kolor obiektu. W procesie triangulacji chmura punktów zostaje przekształcona na model w postaci siatki trójkątów. Skanowane obiekty najczęściej zapisywane są w formacie .STL lub .OBJ. Tak przygotowane modele cyfrowe mogą bezpośrednio posłużyć do druku 3D lub podlegać dalszej obróbce celem przygotowania ich do produkcji wyrobów z wykorzystaniem obrabiarek CNC.

Technologia ta wraz ze wsparciem oprogramowania do inżynierii odwrotnej otwiera bardzo szerokie możliwości w zakresie wykonania niedostępnych czy też nieprodukowanych już części maszyn i urządzeń. Idealnie sprawdza się w kontroli jakości wyrobów o skomplikowanej geometrii lub trudno mierzalnych powierzchniach. Szeroko stosowana jest w przemyśle lotniczym i automotive.

Zastosowanie skanów 3D

skanowanie 3d usługi

inżynieria odwrotna – tworzenie dokumentacji CAD na podstawie skanów 3D

kontrola jakości geometrii powierzchni rzeczywistego wyrobu względem modelu CAD

tworzenie wirtualnych obiektów muzealnych lub archeologicznych oraz wirtualnych obiektów na potrzeby wzornictwa przemysłowego i artystycznego

wsparcie procesów modelowania w grafice komputerowej i multimediach

Zalety precyzyjnych skanów 3D

skan 3d

możliwość uzyskania bezdotykowo cyfrowego modelu rzeczywistego obiektu

wysoka dokładność odwzorowania

zapis skanowanych obiektów w formacie STL

możliwość edycji cyfrowego modelu